Talkos 2010-16 Rėkyvos spote

Talka kodas „Jumza” 08-05-2016

Dalyvavo ~12 žmonių su technika. Padaryta tikrai daug. Centrinėj ir  rytinėj spoto daly ištraukti akmenys, išpjauta, pašalinta daug krūmų iš vandens su šaknimis. Praplatintas ir išlygintas rytinis keliukas ir nuvažiavima prie „Kambodžos” įlankos. Traktorių pagalba spotas stipriai pagražėjo ir padidėjo. Jėgu ir laiko nebeliko ištempti visus nupjautus krūmus iki mašinų aikštelės (palikta sekančiai talkai). Didelis dėkui visiems dalyvavusiems talkoje.

(ir „Kambodžos” pakrantės pradžia 30-04-2015)


Talkoj 2016 dalyvavo apie ~20 žmonių, nors ir lijo pakankamai stipriai. Surinkom daug šiukšlių, iškasėm laužus, šalinom beverčius krūmus. Nuotaika buvo puiki ir padarėm tikrai daugiau, nei tikėjomės.

Dėkui visiems !


Talkoj 2015 dalyvavo apie ~30 žmonių, visi dirbo nuo 12 iki 15 val., po to 15min pertrauka ir pasilikę ištvermingiausi 10-imt tesėm iki 16:30…Išmaniausiojo prizą maikutę su logotipu ir užrašu „Mes Darom” ir 2 šampano (kurį iškart vietoj ir atidare 🙂 vienbalsiai laimėjo Edgaras Nagys už operatyviai suorganizuotą krovininį transportą šakoms vežti . Nuveikta tikrai daug: apkarpytas, bei palygintas įvažiavimo keliukas, surinktos visos šiukšlės, lokalizuotos laužavieties, iš pakrantes vandens ištraukta daug stiklo šukių, nupjauti sausuoliai ir beverčiai krūmai, praplatintas spotas, išpjauti Kambodžos (įlankos) pusėj pakrantės krūmai, kurie atvėrė dar vieną gražų langą į Rėkyvos ežerą, išrinktos šiukšlės iš šalia esančių krūmynų.
Dėkui visiems dalyvavusiems ir ypač tiems kurie jau 10 metus sistemingai ne talkų metu (nors daugelis šį kartą negalėjo dalyvauti) negaili nei laiko, nei jėgų, nei resursų švarinant ir grąžinant mūsų mylimą Rėkyvos ežerą.


2014.04.27 d. iš pradžių suorganizavau (Artūras D.) talką , paskui tik prisiminiau,kad mano gimtadienis. Likau labai patenkintas….vis kažkas naujo ir nestandartiška tokią dieną.Daug gerų darbų nuveikėm ir smagiai pabuvom.


Talkoje „Darom 2012” balandžio 21 d. dalyvavo 18 žmonių. Švarinom, didinom spotą „Kambodžos” pusėj. Kirtom, pjovėm krūmus, tempėm šakas, rinkom šiukšles. Darbas vyko 5 valandas. Dirbom kiek buvo jėgų. Didelis dėkui visiems dalyvavusiems ir ypač Tadui, Nedui, Nerijui, Bernardui, kurie negailėjo nei benzino, nei technikos !
Talkoje papildomai dalyvavo dar virš 10 žmonių iš „Wolkswagen” klubo Šiaulių skyriaus + grupe „Atsakingas” 6 žmonės. Jie atskirai nuo mūsų tvarkė spoto kairę pusę, rinko šiukšles, švarino miško prieigas. Dėkui jiems už tai. Į keletą foto kadrų papuolė ir jų komandos nariai.


Talkoje balandžio 16 d. „Darom 2011” dalyvavo 10 žmonių, neskaičiuojant vaikų. Dar šiek tiek pašalinę krūmų pakrantėje pailginom spotą apie 20 metrų. Tą pačią dieną prieš mūsų talką buvo daroma kita talka mums draugiškos asociacijos, jie surinko daug šiukšlių ir šalino krūmus prie mašinų aikštelės.
Po talkos 5-iese atidarėm 2011 jėgos aitvarų vasaros sezoną. Pradžioje vėjas buvo silpnokas, vėliau įsipūtė ir smagiai paplaukiojom. Vanduo +7, oras +12 laipsnių. Plaukti buvo nešalta.


Pirmoje talkoje „Darom 2010” balandžio 16 d. dalyvavo 20 žmonių su panevežiečiais. Antroje pratęsimo talkoje (vykusioje už savaitės) dalyvavo 8 kaitiorai. Spotas „Žolynas” stipriai padidėjo ir pagražėjo.

2003-2010 metų sezono talkos nebuvo fiksuojamos, todėl neturime  ka parodyt.  Tik po 5-ių  metų sunkaus darbo pradėjo gražėti Rėkyvos ežero pakrantė ir vietiniai gyventojai, bei atvažinėjantys poilsiautojai suprato, kad pakrantę savanoriškai  be atlygio tvarko jėgos aitvarų megėjai, o ne miesto valdžios struktūros.

Tiesa pasakius 2003-4 metų sezone Bačiūnų pleže/spote buvo tik apie ~20 metrų pločio įlipimas į vandeni, apaugęs beverčiais krūmais. Visas plotas pastoviai buvo padengtas šiukšlėmis, šukėmis,plastikinias buteliais, laužavietėmis ir t.t., nes kai nepūsdavo vėjas, apart pradininkų kaituotojų niekas netvarkė Rėkyvos pakrančių. Pakaitavus, norėdavosi kuo greičiau apsirengti ir pabėgti iš ten, o dabar norisi kuo ilgiau pabūti.

 

P.S.

NUOŠIRDUS DĖKUI VISIEMS PRADĖJUSIEMS, PRISIDĖJUSIEMS IR DABAR AKTYVIAI PALAIKANTIEMS ŠVARĄ IR TVARKĄ PRIE RĖKYVOS EŽERO !!!

Asociacijos “Vėjūnai“ prezidentas Artūras Dudėnas

2 mintys apie “Talkos 2010-16 Rėkyvos spote”

  1. Del susimetimo 20eur. spoto reikmems: dar vienas klausimas: kai kas diskutuoja „tipo as retai atvaziuoju“ i Rekyva. Mes tikrai skiriam savus ir svecius. Cia tas pats kas pasakyt Siauliu „Megoj“ as bilijarda zaidziu Palangoj ir Drevernoj, o Siauliuose retai…duokit uz dyka pazaist…Tikrus svecius mes skiriam ir tikrai neprasysim nei is vieno pinigu, bet saviems naudotis tuo geru ka mes darom 13 metu tikrai chamiska. Kas pradejot veliau kaituot juk mes neprasom atbuline data pinigu (pirmi susimetimai prasidejo jau 2004), taip kad bukim teisingi sau ir kitiems. Kaitavimas Rekyvoje tai ne tik hobis, bet ir butinybe prisideti ir dalyvauti veikloje, o ne vien naudotis tuo geru ka kiti padare. Kodel vieni istisai dirba, o kiti tik naudojasi ? Kas visiskai negalit prisidet darbais tai bent nedarykit „problemos“ del prisdejimo keliais eurais, nes tie kas dirba ir rupinasi spotu isleidzia minimum 10-20 kart daugiau lesu, darbo ir laiko kiekvienais metais. Gerbkim vieni kitus ir nebus geda paziuret vieni kitiem i akis ar teisintis kvailai, bei piktintis ! (p.s. pas ka tikrai bloga finansine padetis ir negalit prisdet pasakykit man tyliai asmeniskai, nebus jokiu priekaistu). Nenorit prisidet , kaituokit ten kur niekas nieko nepraso ir nereikalauja. Sekmes ir pasimatysim ant vandens.
    p.s.
    Chebrite, pasistenkit patys mane susirast ir perduot pinigus, nes zmones kas dalyvauja talkoj patys dar susimoka. Panevezys irgi galit susimest ir perduot vienam zmogui, kad paduotu (tik butinai pridekit sarasiuka su V.Pavarde).

Parašykite komentarą

Jėgos aitvarų kursai.Kaitavimo pamokos.Burlentės.Burės.Sup.Naish dileris-Šiauliai.